Říjen 2012

Day 05 - Kniha ve, které bych chtěl/a žít

31. října 2012 v 13:04 | E. Rose |  MEME
Je tu pátý den, a s ním i další kniha. Tentokrát kniha ve, které bych chtěla žít. Na toto téma se mi vymýšlelo asi nejhůř. Ono těch knih je asi víc. Ale většinou bych si tam ten život chtěla jen vyzkoušet a pak se přesunout o kus dál k další knize. Mezi takové knihy patří, např: Vampýrská akademie, Nástroje smrti, Divergence, Zavržený, Rudá jako rubín ... atp. Ale teď si asi vybrat. Nevím. Prostě si nemůžu vybrat. Přidávám vám tedy alespoň náhledy na tyto knihy.

Zbytek pod perexem.

Day 04 - Kniha která tě rozbrečí

28. října 2012 v 18:02 | E. Rose |  MEME
Dny plynoua tak je tu už 4. den 30 day book challenge. Cílem dneška je zveřejnit knihu, která mě rozbrečí. Já citlivá dušička jsem už u hodně knižek uronila nějakou tu slzičku. Nicméně u knihy HOSTITEL od Stephenie Meyerové, jsem brečela trošičku víc. Já osobně Twilight moc nemusím, ale Hostitel byla úžasná kniha a já už se neskutečně těším na film, který příjde do kin 11. 4 2013!


Day 03 - Kniha, která tě rozesměje

27. října 2012 v 19:55 | E. Rose |  MEME
Cílem dneška je zveřejnit knihu, která mě nejvíce rozesmála. Tady jsem nepřemýšlela moc dlouho a myslím, že s klidným svědomím mohu prohlásit že tou knihou je Město z kostí od Cassandry Clare (a další díly této úžasné série). U této knihy, je u některých scén nemožné se nerozesmát.Day 02 - Neoblíbená kniha

24. října 2012 v 20:56 | E. Rose |  MEME
Cílem dneška je zveřejnit knihu na téma Neoblíbená kniha. Ono je hrozně těžké se rozhodnout. Některé knihy se mi třeba líbily ale ne tak moc apod. kdybych ale měla říct knihu, kterou vážně nemám ráda tak by to byla asi jistá kniha, podle které byl natočený vinikající seriál jeden z mých nejoblíbenějších, ale přesto knížní předloha se mi vůbec, ale vůbec nelíbila. Jsou to Upíří deníky: Probuzení. Ono se mi vlastně z této série nelíbil žádný díl, jenom sedmička (=zajetí), ale ten první byl asi tak jakože nejnepovedenější. Prostě mi tato kniha nesedla, ale co já vím vám třeba sedne.


Day 01 - oblíbená kniha

23. října 2012 v 17:50 | E. Rose |  MEME

Takže mým dnešním úkolem je zveřejnit mou oblíbenou knihu. Ač se to nezdá tak je to velice těžké vybrat jenom jednu, protože já jsem četla letos víc knih, které se staly mými oblíbenými. Po zdlouhavém bádání, jsem zjistila, že mou oblíbenou knihou je titul, který jsem četla teprve nedávno (no nedávno .. bylo to o prázdninách), ale dostal mě a dá se říct že mě i jaksi změnila. Dost napínání. Knihou je:


30 day book challenge.

21. října 2012 v 20:34 | E. Rose |  MEME
Už delší dobu si všímám, tohoto meme. Tak jsem se rozhodla, že by bylo fajn kdybych se zapojila. Cílem je po třicet dní zveřejňovat knihy na nějaké témata. Určitě to nebude každej den jedna, ale určitě zveřejnim všech 30.

Day 01: Oblíbená kniha
Day 02: Neoblíbená kniha
Day 03: Kniha, která tě rozesměje
Day 04: Kniha, který tě rozbrečí
Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít
Day 06: Oblíbená YA kniha
Day 07: Kniha, ze které umíš recitovat/ citovat
Day 08: Kniha, která tě děsí
Day 09: Kniha, ze které ti je špatně
Day 10: Kniha, která změnila tvůj život
Day 11: Kniha od tvého oblíbeného autora
Day 12: Kniha, která nejvíce připomíná tvůj život
Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná
Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by sis chtěl/a vzít
Day 15: První kniha, kterou si přečetl/a jako dítě
Day 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a
Day 17: Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a
Day 18: Kniha, kterou máš rád/a, ale jsi v rozpacích, když to musíš říct
Day 19: Kniha, která tě změnila
Day 20: Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a
Day 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství
Day 22: Kniha, kterou se chystáš číst
Day 23: Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda
Day 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna
Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole
Day 26: Oblíbená non-fikce
Day 27: Oblíbená fikce
Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četl/a
Day 29: Kniha, kterou právě čtete
Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetl/a

RC Rewiew - Dokonalý pár

20. října 2012 v 21:50 | E. Rose |  RECENZE
Autor: Ally Condie
Díl: První
Série: Dokonalý pár
Originál: Matched
Počet stránek: 312
Nakladatelství: Knižní klub


Obálka a Kecy kolem
Knihu jsem si pořídila prakticky hned jak jsem se o ní dozvěděla. Zaujalo mě téma a byla to Dystopie, kterým jsem letos propadla.
Pár slovíček k obálce. Obálka je velice povedená a dokonale vystihuje postavení hlavní hrdinky a situaci hlavní hrdinky. Fakticky moc pěkná.

Postavy
Hlavní hrdinkou knihy je Cassie. S tou to je trošičku ošementnější. Na začátku knihy se mi moc nelíbila a nějak zvlášť jsem ji nemusela, ale postupem času prošla jistým vývojem, takže ji nakonec mohu označit jako fajn holku. Kniha končí dost zajímavě, takže myslím, že se z její strany máme na co těšit. Co se týče lásky Cassie - Kye, tak toho mám hodně ráda. Je to nejoblíbenější postava z týto filmy. Spolu s Cass vážně tvoří Dokonalý pár.

Téma
Jak už jsem říkala, dystopiím jsem letos propadla a čtu každou co mě alespoň trochu nechce. Tahle sice má tak originální téma, ale je moc pěkně napsaná. A najde se zde i moment kde jsem uronila nějakou tu slzičku.

Hodnocení
Určitě se nejdná o knihu ze, které bych se posadila na zadek, nejlepší kniha kterou jsem četla apod. Přesto se, ale jedná o zajímavý titul, který si zaslouží místo ve vaší knihovničce. Hodnotím 3,5 hvězdičkami.

Co čekat?!

18. října 2012 v 23:52 | E. Rose |  ADMINKA
Takže, já vás tímto článkem srdečně zdravím na svém blogu EMIE-READER.BLOG.CZ. Bude se jednat o blog především o knihách a recenzích na ně, filmech, které jsem viděla a chtěla bych se s vámi podělit o svůj názor.
Před tímhle blogem jsem měla hodně blogů, ale jednalo se většinou o fanoušskovské blogy. Ale většinou jsem u nich nevydržela tak dlouho jak jsem chtěla. Většinou to bylo hlavně kvůli tématu. Hledala jsem dlouho téma o kterém bych mohla psát blog. Nevnímám to jako svou povinnost to tozhodně ne, ale blogovat mě prostě baví, a jelikož jsem poměrně upovídaný a diskutabilní človíček tak bych se o své názory ráda podělila. Blog je v tomhle tedy pro mě ideálním řešením.A téma knih jsem si vybrala z toho důvodu, že .. no prostě je čtu odmalička, naplňuje mě to a baví mě to a myslím si, že je to koníček, který se se mnou potáhne snad celý život.
Ale už něco málo k mé maličkosti. Budu zde vystupovat pod přezdívkou E. Rose (= Emie Rose). Svoje pravé, křestní jméno tu zveřejním asi až později, protože mámli být upřímná, myslím že jsem to nechytla zrovna nejlíp ... Ale to je fuk. Je mi 15 let, ukončila jsem základní školu (musím se pochválit, že s poměrně dobrými známkami, a ani jednou jsem nepropadla) a nyní navštěvuji 1. Ročník nejmenované zdrávky. Občas toho mívám až nad hlavu tak prosím mějte strpení (všichni známe posvátné myšlenky učitelů: Všechny testy na jeden týden, že ááno :)
Myslím, že pro tuto chvíli je to vše co byste měli o mě a o blogu vědět. Snad jen to, že mám takový zvláštní a "úžasný" styl myšlení. To víte Umělce nezapřete.

Pokud jste dočetli, až dokonce, tak vám gratuluju, původně tento článek tak dlouhý být neměl. Ou Revoir!